Tüfekci Grubu’nun kurucusu Hamdi Tüfekci (1938-1992) “Dürüstlük her şeyin başıdır” diyordu.

 

İnşaat malzemeleri sektöründe yapı malzemeleri satışıyla faaliyet gösteren Bimtaş A.Ş. 1961 yılında Hamdi Tüfekci tarafından Nevşehir’de kurulmuştur.

 

Hamdi Tüfekci tarafından 1961 yılında Nevşehir’de küçük bir dükkanda temelleri atılan Tüfekci Grubu’nun,  o dönemde hırdavat ve nalburiye üzerine kurulu olarak çalışmaktaydı.

 

Hayatı boyunca Dürüstlük ve Saygınlık ilkelerine sahip olan Hamdi Tüfekci, o dönemlerde kısa sürede işinde büyüme kaydetti.

 

1982 yılında yeni yatırım yeri arayan girişimci Hamdi Tüfekci,Nevşehir sanayisinde yeni bir dükkan tutarak oto boyası sektörüne giriş yaptı.Bu sektörde yeni olan firma geçmişin verdiği tecrübe ve güven sayesinde oto boyası sektöründe hemen kendini göstermiş ve başarısıyla sektörün lider firmaları tarafından ödüle layık görülmüştü.

 

Yaptığı yeni yatırımla, inşaat sektörüne girmiş ve dünya standartları düzeyinde kaliteli inşaat malzemeleri satışlarına başlamıştır.

 

Kurumsal kimliğiyle gelişimini sürdürmekte olan Bimtaş Ev ve Yapı Gereçleri A.Ş. 2005 yılında Kale Grubu’na katıldı.

 

Bimtaş A.Ş bölgesindeki lüx yapı malzemeleri satışının %80’nini, elinde bulunduruyor. Bölgedeki yapı malzemelerinin satışının %17’sini tek başına gerçekleştiren Bimtaş A.Ş’nin Nevşehir ve Kayseri’de hızla büyümeye devam ediyor. Kapalı ve açık olmak üzere Bimtaş A.Ş. toplamda 20.000 m2 alanda Nevşehir ve Kayseri’de hizmet vermektedir.